K aktualitě Muži A - Příprava na ČFL pokračovala domácím dvojzápasem není žádná fotografie
  • 28.1.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Příprava na ČFL pokračovala domácím dvojzápasem

Třetiligový kádr FC Písek je v současné chvíli natolik široký, že si trenér týmu Rostislav Grossmann mohl dovolit odehrát dvě utkání po sobě s různými jedenáctkami. V sobotu dopoledne na umělou trávu u Otavy nejprve vyběhla mladší sestava dorostenců doplněná o bratry Heldy, Vojtěcha Zemana, Lukáše Holuba či Václava Hrachovce. Mladíci se střetli s divizní Soběslaví a porazili ji 5:1.

Domácí mladíci byli velmi aktivní, často drželi míč na svých kopačkách, ukázali i několik pěkných fotbalových akcí a stříleli branky. Hosté naopak několik svých možností zahodili a tak se zrodil nečekaně jednoznačný výsledek.

FC Písek - Spartak Soběslav 5:1 (2:1)

Branky: Grobár 2, M. Held, Blažek, Kasík – Nohava.

Sestava FC Písek: Přibyl (70. Váverka) - Hrachovec, Holub, Kulík, Zeman - Blažek (75. Hrala), J. Held, Grobár, Kinkor (70. Jiskra) – M. Held, Kasík.

Komentář trenéra Rostislava Grossmanna: „Byli jsme v dobrém pohybu, slušně jsme kombinovali a byli i produktivní v útoku. Někteří hráči podali velmi dobrý výkon a naznačili své možnosti. Byla tam celá řada chyb a nedostatků, je na čem neustále pracovat, ale celkový dojem z přístupu k utkání je pozitivní."

Třetí ligou ostřílenější soubor změřil síly se Štěchovicemi, s nimiž se Písečtí utkávají také v soutěži. Po obědě však domácím nebylo přáno a odešli poraženi 0:3.

V poměrně vyrovnaném utkání dostali domácí lekci z produktivity. Hrál se rychlý fotbal plný osobních soubojů. Jedinou branku v první půli dali Štěchovice těsně před přestávkou hlavou po dobře zahraném trestném kopu. Písek po přestávce přidal a tlačil se do útoku, ale v koncovce byli domácí střelci nepřesní nebo je vychytal gólman Vašák. Tak přišel trest na druhé straně, když po dalších standardních situacích skórovali dvakrát hosté.

FC Písek - TJ Štěchovice 0:3 (0:1)

Branky: Batka, Příhoda, Sulík.

Sestava FC Písek: Hajdušek (46. Rondzik) - Benetka, Rendla, Holý, Skála - Petřík (46. Viták), Milec (70. Němeček), Hlůže (60. Sigmund), Froněk - Kočí, Řezáč.

Komentář trenéra Rostislava Grossmanna: „Výsledkově se nám utkání nepovedlo, což není v této fázi přípravy nejdůležitější, spíš mně vadí způsob naší hry včetně přístupu některých hráčů. Hosté využili své fyzické převahy a potrestali nás po dobře zahraných standardkách. My jsme se naopak v útoku vůbec neprosadili. Čeká nás spousta práce na odstraňování nedostatků v organizaci naší hry v obranné i útočné fázi. Času máme relativně ještě dost."

pbr

foto Jan Škrle

Přejděte na začátek