K aktualitě Muži A - Dobrovická obrana nepovolila. O výhře Písku rozhodl rozstřel není žádná fotografie

Muži A - Dobrovická obrana nepovolila. O výhře Písku rozhodl rozstřel

22. kolo Fortuna ČFL nabídlo fanouškům u Otavy utkání tabulkových sousedů - osmého Písku a deváté Dobrovice. Žlutomodří na podzim na půdě soupeře vyhráli, což chtěli zopakovat také doma. Ani Dobrovičtí ale nepřijeli bez myšlenek na bodový zisk a tak se vyčleněný příděl dělil. Písečtí po bezbrankové základní hrací době a vyhraném rozstřelu berou body dva, Dobrovice si odvezla jeden.

Už od úvodu bylo patrné, že hosté vsadili na pevnou obranu a čekání na možnosti k rychlému zaútočení. Jelikož se v prvním polovině hry mnohokrát nedočkali, připsali si veškeré nebezpečnější situace na své konto domácí. Hned v 8. minutě se snažil nabídku Filipa Řezáče usměrnit do brány Dušan Pinc, ale gólman Dobrovice Ondřej Bartoš byl pozorný. Ve 20. minutě zasahovat nemusel, ale postavení Filipa Řezáče, který v šestnáctce hlavičkoval zcela sám, si říkalo o lepší zakončení.

Když se pak ve 34. minutě neujala střela Martina Helda a o tři minuty později přestřelil branku z přímého kopu ze sedmnácti metrů Tomáš Froněk, šly si oba celky odpočinout do kabin za bezbrankového stavu. Více šancí obranná hra hostí žlutomodrým nepovolila.

Po změně stran začali vystrkovat růžky také Dobrovičtí. Ti se ze své ulity přeci jenom dostávali častěji a domácí zádní řada musela zachovávat bdělost. Poprvé se Středočeši řádně připomněli ve 49. minutě, kdy po levém křídle utekl Pavel Tvaroha, který tvrdou střelou prověřil připraveného Kamila Hajduška.

Nejkrásnější okamžik zápasu přišel v 60. minutě. Martin Held přenesl hru přes celou šířku hřiště doleva na Tomáše Froňka, který oklamal obránce kličkou do středu a vypálil. Jeho střela se zastavila až o břevno dobrovické brány. Parádní akci chybělo jenom několik málo centimetrů. Radovat se však mohli také hosté. V 71. minutě se po rychlém protiútoku snažilo o skórování hned několik hráčů soupeře, ale domácí obrana s vypětím všech sil hrozbu odvrátila.

Poslední desetiminutovka byla zcela ve znamení písecké snahy o rozhodnutí v normální hrací době. Jenže Filip Řezáč smolně několikrát ve vápně trefil spoluhráče a ani střelci z posledního utkání v Benátkách nad Jizerou Tomáši Froňkovi štěstí tentokrát nepřálo. Po výsledku 0:0 musel o druhém budu rozhodnout penaltový rozstřel.

Když ve druhé sérii nedal domácí Dušan Pinc a první tři hostující střelci uspěli, zdálo se, že bonusový bod nastoupí do autobusu s Dobrovickými. Poté však začal úřadoval Kamil Hajdušek, a i když penalty v páté sérii nechtěně prodloužil domácí kapitán Michal Rendla, Aleš Kočí v šesté rozhodl o žlutomodré radosti.

FC Písek - FK Dobrovice 1:0 pen. (0:0) - Pen.: 4:3

Penaltu proměnili: M. Held, M. Grobár, J. Held, A. Kočí - D. Kostka, M. Volf, P. Bernát.

Penaltu neproměnili: D. Pinc, M. Rendla - A. Fotr, M. Sedláček, P. Tvaroha.

ŽK: 1:1 (Řezáč - Pelyak).

Rozhodčí: Pastyřík - Mudra, Špindlerová. Delegát: Skála.

Diváků: 310.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Benetka, Rendla, Holý (65. Kočí), Hrachovec - M. Held, J. Held, Milec, Froněk - Řezáč (83. Grobár), Pinc.

Sestava FK Dobrovice: Bartoš - Pelyak (63. Fotr), Routek, Sedláček, Tvaroha, Volf, Žaloudek (93. Krystan), Soběslav, Bernát, Osvald (90. Kostka), Miškovský (72. Schubert).

Autor: Petr Brůha

Foto: Jan Škrle

Přejděte na začátek