K aktualitě  - Žáci byli na úvod soutěží stoprocentní není žádná fotografie

- Žáci byli na úvod soutěží stoprocentní

Dvanáct bodů ze čtyř zápasů, taková je bilance žákovských týmů FC Písek, které o víkendu zahájily soutěžní ročník 2018/2019.

4. KOLO ČDŽ U15 sk. A

SK Aritma Praha - FC Písek 0:8 (0:4)

Branky: 12. Kozák, 18. Kozák, 34. Kašpírek, 20. Kašpírek, 45. Kačírek, 56. Šperl, 61. Kašpírek, 68. Kašpírek.

Sestava FC Písek: Halama - Brom, Kačírek, Kašpar, Hrdlička (56. Tlapa), Kozák, Pícha (34. balogh), Kapinus, Souhrada (49. Šperl), Brož, Kašpírek.

Komentář trenéra Karla Syrovátky: „V zápase jsme byli od začátku více na míči a zatlačili domácí na vlastní polovinu. Hned ze začátku zápasu jsme neproměnili tři šance, ale dále jsme byli aktivnější. Poté jsme se prosadili i střelecký a začali navyšovat skóre.“

4. KOLO ČDŽ U14 sk. A

SK Aritma Praha - FC Písek 2:5 (0:2)

Branky: 46. Ulanov, 53. Zitta - 6. Hořánek, 27. Mařík, 37. Dufek, 58. Mařík, 67. Hořánek.

Sestava FC Písek: Čechal - Hejdánek, Václavík (49. Matoušek), Horba (70. Bláha), Baďura, Mařík, Maroušek (55. Ředina), Dufek, Hodina, Hořánek, Pergler (65. Müller).

Komentář trenéra Rostislava Baďury: „v první půli z pohledu útočné fáze se nám dařil přechod do rychlého protiútoku a kdyby se finální fáze řešila s větší kvalitou, mohlo být dvoubrankové vedení vyšší. Do druhé půle kluci nastoupili s pokyny změny těžiště hry do šířky, což se jim dařilo kvůli nízké aktivitě v pohybu jen sporadicky. Kvůli našemu špatnému výběru místa a převzetí míče byl soupeř deset minut nebezpečný a zaslouženě snížil na rozdíl jedné branky. V posledních patnácti minutách přeskupením hráčských postů jsme zvýšili aktivitu v pohybu, měli lepší výběr a finální přihrávku a přidali další góly.“

4. KOLO ČLŽ U13 sk. A

FC Písek - SK PETŘÍN PLZEŇ 4:2 (2:0)

Branky: 20. Klimeš, 32. Klimeš, 58. Pikolon, 75. Pikolon - 50. Kural, 72. Spiegel.

Sestava FC Písek: Jordán - Polanský, Kuchař, Šípek, Malát, Klimeš, Bártík, Pikolon, Říha, Pišna, Pinta. Střídali: Habich, Pavlíček, Velický.

Komentář trenéra Martina Kozáka: „V zápase s kvalitním soupeřem z Plzně jsme vydřeli důležitou výhru díky přesným trefám Pikolona a Klimeše. Všichni si zaslouží pochvalu za bojovnost, díky které zůstaly body doma.

4. KOLO ČLŽ U12 sk. A

FC Písek - SK PETŘÍN PLZEŇ 4:3 (2:3)

Branky: 27. Svoboda, 51. Brůžek (pen.), 62. Maxal (vl.), 89. Kučera - 14. Linhart, 34. Martínek, 56. Kadlec.

Sestava FC Písek: Hubáček - Brůžek, Charvát, Adam Kučera, Aleš Kučera, Novák, Pícha, Schánělec, Suchan, Svoboda, Ullrich. Střídali: Vaněček, Šimeček, Šátava.

Komentář trenéra Radoslava Houdka: „Do zápasu jsme vstoupili nervózně a dlouho nám trvalo se uklidnit. I možná proto jsme museli třikrát dotahovat. Ke konci zápasu jsme byli tím šťastnějším a vstřelili jsme vítěznou branku. Do příště se musíme ponaučit ze zbytečných obdržených branek, které vznikly po našich hrubkách. Dále zapracovat na přesnosti a výběru místa. Naopak musím vyzdvihnout odvahu 1:1 jak z útočného, tak obranného pohledu. Celkově kluky musím za předvedenou hru pochválit.“

Autor: Petr Brůha

Přejděte na začátek