K aktualitě  - Dorostenecké týmy rozhodly v dramatických závěrech není žádná fotografie
  • 10.9.2018
Zpět na aktuality

- Dorostenecké týmy rozhodly v dramatických závěrech

Jihočeská debry čekala na starší i mladší dorostence Písku, kteří se v neděli 9. září v domácím prostředí utkali s vrstevníky Táborska. Oba zápasy se rozhodovaly až v koncovkách, v nichž byli úspěšnější hráči Písku.

5. KOLO ČLD U19 sk. A


FC Písek - FC MAS Táborsko 3:2 (2:1)


Branky: 24. Hnídek, 31. Nosek, 90. Zelenka - 36. Rytíř, 89. Varačka.


Sestava FC Písek: Vojtíšek - Jiskra, Říha, Mařík, Sládek, Nosek (86. Novotný), Přibyl, Kvasnička (69. Zelenka), Mikeš, Vojta, Hnídek (83. Řezáč).


Trenér FC Písek U19 Tomáš Smrčina:
„Do zápasu jsme zase nevstoupili dobře. Soupeř si vytvořil územní převahu, ale bez větších šancí. Po patnácti minutách jsme začali hru vyrovnávat a vytvářeli jsme si šance. Do vedení nás poslal po přihrávce Sládka Hnídek, který obloučkem chytře přehodil gólmana. Na 2:0 zvýšil po dorážce z bezprostřední blízkosti Nosek. Táborsko mělo v první půli jen jednu šanci a tu využilo po nedůsledném bránění na zadní tyči. Druhý poločas byl podobný prvnímu. Táborsko bylo opticky víc na míči, ale my jsme bojovali o každý metr na hřišti. V 85. minutě měl velkou šanci definitivně rozhodnout Zelenka, jenže z malého vápna trefil jen brankáře. V 89. min tak přišlel trest a druhá standardka soupeře, ze které přišlo vyrovnání. Když už to vypadalo, že se půjde do penalt, napřáhl z dálky Zelenka a odčinil předchozí neproměněnou šanci. Kluky musíme pochválit za bojovný výkon. Tři body jsou zasloužené.“


5. KOLO ČLD U17 sk. A


FC Písek - FC MAS Táborsko 5:4 (3:3)


Branky: 16. Řezáč, 23. Řezáč, 36. Šťástka, 65. Velek, 88. Černý - 29. Boucník, 32. Šupák, 40. Icha, 85. Šupák.


Sestava FC Písek: Lalák - Stejskal, Štěpka (32. Královský), Černý, Děd (56. Vojta), Šťástka, Červený, Stropnický (56. Hadáček), Velek (75. Smola), Hejný, Řezáč.


Trenér FC Písek U17 Petr Bílý: „Odehráli jsem velice náročné utkání. Prvních dvacet minut jsme hráli přesně to, co si představujeme - náročný a útočný fotbal. Potom jsme začali střídat dobré pasáže s těmi horšími. Táborsko nám dělalo po celý zápas problém v jednoduchosti, míči za obranu a rychlým přechodem. Jsem rád že jsme vstřelili pět gólů. Pořád v této kategorii má pro nás přednost útok před obranou. Na druhou stranu musíme být v obranné fázi zodpovědnější a vyvarovat se hluchých míst v zápase. Kluky chválím za bojovnost a za morální vlastnosti, když si určitě ke konci zápasu sáhli na dno svých sil. Čeká nás pořád dlouhá cesta. Budeme dál pracovat, aby jsme byli příště ještě lepší.“


Foto: Markéta Velková

Přejděte na začátek