K aktualitě Muži A - Převýšov se před příjezdem do Písku zvedá není žádná fotografie
  • 14.9.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Převýšov se před příjezdem do Písku zvedá

Kdybyste se náhodou ocitli ve vesničce Převýšov, nejspíše by vás nenapadlo, že se zde hraje třetí nejvyšší fotbalová soutěž. V Královéhradeckém kraji, blízko Chlumce nad Cidlinou, totiž žije jen pár stovek obyvatel. Fotbal tu ale tradici má. Historie místní kopané sahá až do roku 1919, což znamená, že Převýšovské čekají příští rok velké kulaté oslavy.

Dosavadním největším úspěchem byl pro devátý celek loňského ročníku postup do divize v roce 2012. V ČFL tým kroutí sedmou sezónu. Tou výsledkově nejpovedenější byla ta předloňská, kdy Převýšov obsadil sedmou příčku.

Soutěžní ročník 2018/2019 ale svěřenci trenéra Jana Krause nezačali vůbec dobře. Po čtyřech úvodních kolech neměli na svém kontě ani bod a logicky tak zůstávali na chvostu tabulky. Až poslední dva zápasy znamenaly zlepšení, prvních šest bodů a příjemný posun směrem vzhůru.

Pohled do historie hovoří jasně, v minulé sezóně měli ve vzájemných zápasech navrch Písečtí, kteří nejprve v Převýšově vyhráli na penalty, a letos v květnu na domácím trávníku dokonce za tři body.

Středa 1. 11. 2017 / SK Převýšov - FC Písek 2:3 (2:0) Pen: 6:7
Sobota 26. 5. 2018 / FC Písek - SK Převýšov 1:0 (0:0)

Utkání Písku s Převýšovem startuje v sobotu 15. září v 10.15 hodin.

Autor: Petr Brůha

Přejděte na začátek