K aktualitě Muži A - Žlutomodří obuli střelecké kopačky není žádná fotografie
  • 3.11.2018
Zpět na aktuality

Muži A - Žlutomodří obuli střelecké kopačky

Písečtí fotbalisté nemají problém s vytvářením si herní převahy a vypracováváním si slibných příležitostí ke skórování, koncovka je však hodně trápila a dosud jim nedovolila posunout se na vyšší příčky v tabulce. Ve třináctém kole ČFL ale domácí hráči ukázali, že góly střílet umějí, když výrazně přehráli hosty z Litoměřic.

Úvodní půlhodina sobotního střetnutí patřila týmu od Otavy, který určoval tempo hry a pohlednými akcemi bušil na obranná vrátka Severočechů. Příležitosti Martina Voráčka, Karla Kulíka a Jiřího Janušky sice ještě radostí v domácím táboře neskončily, ale první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 20. minutě se k míči dostal kapitán Václav Milec, chvíli ho zpracovával a pak překvapil brankáře Ordelta dalekým rychle padajícím pokusem - 1:0.

Když běžela 28. minuta, vypracovávali si Litoměřičtí jeden z prvních nebezpečných útoků, jenomže nepřesná finální přihrávka jejich šanci na vyrovnání zhatila. To o dvě minuty později udeřilo opět na druhé straně a akce to byla parádní. Martin Voráček zatáhl míč po levé lajně a v ten nejvhodnější okamžik poslal geniální přihrávku zabíhajícímu Aleši Hanzlíkovi. Obránce s devatenáctkou na zádech předal štafetu Jakubu Heldovi na přední tyč a bylo to 2:0.

Hosté v závěrečné fázi první půle hrozili, i ty nejvyloženější tutovky však spálili a před přestávkou své psychice příliš nepomohli. Litoměřičtí se snažili kousat ještě deset minut druhého dějství, ale následně přebrali otěže znovu Písečtí. V 60. minutě přišla zřejmě rozhodující trefa, kterou po rohovém kopu zařídil hlavou Filip Vacovský - 3:0.

Konečnou podobu výsledku dal v 82. minutě Štěpán Holý, jehož hlavu ve vápně našel Martin Voráček - 4:0. Žlutomodří dokázali k pohledné hře a dominanci přidat i branky a zaslouženě svého soupeře porazili rozdílem třídy.

FC Písek - FK Litoměřicko 4:0 (2:0)

Branky: 20. Milec, 30. Held, 60. Vacovský, 82. Holý.

ŽK: 1:2 (Kulík - Šustr, Štefko).

Rozhodčí: Hájek - Šedivka, Raplík. Delegát: Hanzal.

Diváků: 227.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Benetka, Vávra, Vacovský, Hanzlík - Hrachovec, J. Held (78. Pinc), Milec (73. Holý), Kulík (69. Ric), Voráček - Januška (76. M. Held).

Sestava FK Litoměřicko: Ordelt - Šustr, Šimkovský, Chábera, Verner, Macháček (87. Macháček), Husenský, Valenta (60. Dura), Surmaj (84. Karvánek), Štancl, Štefko.

Autor: Petr Brůha

Foto: Jan Škrle

Přejděte na začátek