K aktualitě Muži A - Jirny k Otavě nedorazí. Sezonu odpískaly už po zimě není žádná fotografie
  • 16.4.2019
Zpět na aktuality

Muži A - Jirny k Otavě nedorazí. Sezonu odpískaly už po zimě

Těsně před startem odvetné části ČFL se poslední Viktorie Jirny rozhodla ze soutěže odstoupit. Stala se tak dalším klubem, financovaná jediným člověkem, který se vrátí na tehdejší okresní úroveň.

Dvojnásobného vítěze třetí ligy postihly první problémy už minulé léto, kdy opustila kádr řada zkušených hráčů. V omlazené sestavě nasbíral pouhých 15 bodů a skončil po podzimu poslední. Následně odešel letitý kouč Václav Hradecký, hráči se rozprchli do jiných klubů. Zimní přípravu Jirny nezahájily. Nebylo ani s kým.

PĚTINÁSOBNÝ VÍTĚZ DIVIZE

Majitel klubu a sportovní manažer Josef Jícha se na začátku března rozhodl nepokračovat dál a soutěž odhlásit. Jícha přišel Jiren v roce 2002. Viktorie se zachránila v I. B třídě a zahájila obdivuhodnou postupovou šňůru. Za čtyři roky startovala v divizi. Jako nováček skončila druhá, z dalších šesti ročníků pět vyhrála, ale možnost postupu do ČFL ani jednou nevyužila. V čele s několika bývalými ligovými hráči, z nichž hrál prim kanonýr Marek Kincl (2011/12 dal 42 gólů!) trhaly Jirny rekordy, ale po postupu do třetí nejvyšší soutěže sáhly až po sezóně 2012/2013. Kvalitu divize totiž výrazně převyšovaly. Vrcholem byly sezony 2015/16 a 2016/17 a umístění na prvních příčkách třetí ligy.

Z ČFL NIKDO NESESTUPUJE

Nepopulární krok Jiren znamenal, že jsou prvním a kvůli příštímu rozšíření ČFL na dvě skupiny i jediným sestupujícím. O pád do divize se nemusí nikdo strachovat. Jaro proběhne pro týmy z dolní poloviny tabulky relativně v klidu. Výsledky Jiren byly anulovány a jedno z mužstev má pravidelně během jara volný víkend.

Volno připadne o tomto víkendu na FC Písek, který podzimní střetnutí v Jirnech vyhrál jasně 3:0.

Další střetnutí sehrají Písečtí ve středu 24. 4. 2019 od 17 hod. doma s FK Loko Vltavín, kdy si předehrají 33. kolo.

Napsal Michal Průcha
 

Přejděte na začátek