K aktualitě U 19 - Devatenáctka těsně podlehla Motorletu. V pátek hostí Kladno  není žádná fotografie
  • 17.4.2019
Zpět na aktuality

U 19 - Devatenáctka těsně podlehla Motorletu. V pátek hostí Kladno

Sedmé jarní utkání sehrál starší dorost Písku U19 v domácím prostředí proti třetímu Motorletu Praha. Povzbuzen vítězstvím v derby s Táborskem dlouho držel s favoritem krok, ale silově zdatnějšímu soupeři podlehl po boji a i trochu smolně 1:2.

„Utkání by za mě slušela spíš remíza,“ řekl na úvod svého hodnocení trenér písecké devatenáctky Tomáš Smrčina. Skóre se měnilo už po deseti minutách hry. „Vstoupili jsme do utkání dobře a po hezké přihrávce Sládka se prosadil Štěpka. Gól nám paradoxně ublížil a soupeř byl do konce poločasu o něco lepší,“ všiml si Smrčina. „Celý zápas jsme se snažili napadat soupeře už 10 metrů nad jeho vápnem, abychom nechali čas stoperům pro rozehrávku, protože jsme věděli, že hraje přes celou šířku vápna. Toho jsme chtěli po ztrátě využít.“

Utkání nakonec rozhodla situace v 65. minutě, kdy Pražané získali výhodu pokutového kopu a ten také přetavili ve vítězný gól. „Poslední zápasy nás ale sráží zbytečné chyby, které uděláme v době, kdy se zápas láme. V průběhu utkání si vytvoříme šance, ale na gól se hodně nadřeme. Nepodali jsme s třetím týmem tabulky špatný výkon, ale bohužel z toho nemáme zase nic. Za přístup ale klukům nemůžu nic vytknout,“ litoval písecký trenér.

Už v pátek od 10 hod. přivítají Písečtí v důležitém záchranářském duelu tabulkového souseda Kladno (14. místo), jemuž hodlají oplatit podzimní porážku 0:1. „Pro nás to bude klíčové utkání celého jara. Případným vítězstvím a ziskem 28 bodů se můžeme odrazit od sestupového pásma,“ uvedl Tomáš Smrčina.

FC Písek U19 – FK Motorlet Praha U19 1:2 (1:1)

Branky: 10. Štěpka - 14. Simandl, 65. (pen.) Svoboda.

Písek: Pícha – Štěpka, Mařík, Říha, Jiskra – Sládek, Vojta, Süsmelich, Dvořák – Kvasnička, Šťástka. Střídali: Kotrba, Řezáč, Juhás, Hřebejk.

Napsal Adam Pavlíček
 

Přejděte na začátek